Aktuální počasí

Počasí dnes:

26. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Typ: výsledkový servis
ZÁVĚR ORIENTAČNÍ SEZÓNY SE ODEHRÁL V OSTRUŽINÁCH Definitivní tečku za letošní orientační sezónou udělali běžci ze západočeské oblasti v Olešné u Rakovníku, kde tamní oddíl připravil dva víkendové závody na krátké trati.Ten sobotní byl společný i pro středočeskou a pražskou oblast, a tomu odpovídala i návštěvnost, která činila něco přes tisíc účastníků.

Členové Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK se na tuto akci vydali v téměř maximálním počtu, a tak si raději objednali rovnou autobus. Cestovalo jich 42.

Orientačně spíš jednodušší závod ve výškově zvlněném lese byl okořeněn – a to dosti – o přítomnost ostružinového podrostu. Jak jeden z pořadatelů poznamenal: „Tam, kde čirou náhodou chybí ostružiny, narazíte na ostružiny.“ Vtipné, že? Za cílem se všichni předháněli v líčení, kolikrát je pichlavé šlahouny stáhly k zemi, na kolika procentech těla mají škrábance a co všechno na sobě během závodu roztrhali.

Uspět v takovém terénu a v takové konkurenci se podařilo jenom několika „mlokům“. Dvě druhá místa vyběhli Tomas Placek (kat. H10) a Jan Sklenář (H75), čtvrtá byla Hana Fišáková (D35) a pátí skončili František Kováč (H18) a Stanislava Opavová (D55).

Nedělní závod v jen o málo vzdálenějším lese, kde nebylo kupodivu po ostružinách ani vidu – pokud tedy nebudeme počítat s jednou trnkovou pasáží -, se odehrál za zhruba čtvrtinové účasti. Středočeši a Pražané odjeli totiž léčit šrámy na městský sprint do Kostelce nad Černými lesy.

Díky této skutečnosti byla cesta na medailové posty o něco snadnější a Mariánskolázeňští tak získali devět umístění na stupních vítězů. Prvenství vybojovali H. Fišáková, Placek, Kováč a Jan Fišák (H75), stříbrné příčky obsadili Radmila Miturová (D45), Jan Pivec (H14), Radek Bureš (H18) a Sklenář a třetí skončila Lucie Fišáková (D10).