Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Třídenní mezinárodní závody v rádiovém orientačním běhu v Mariánských Lázních.

Typ: výsledkový servis
Třídenní mezinárodní závody v rádiovém orientačním běhu v Mariánských Lázních. Po dvou letech se radioorientační běžci opět vrátili do krásného prostředí v okolí Mariánských Lázní. Začátkem července proběhly třídenní závody, které v sobě zahrnovaly tři Mistrovství České republiky: sprint, klasiku v pásmu 3,5 MHz a klasiku v pásmu 144 MHz. Zahraniční závodníci dorazili z Německa, Polska a Slovenska, přičemž od našich východních sousedů přijela i část reprezentačního výběru. Pořadatelé vydali celkem 200 startovních čísel.

Závod ve sprintu proběhl v sobotu 4.7.2020 odpoledne. Start a cíl byl umístěn ve sportovním areálu Viktorie, závodníci pak vybíhali do lesa směrem na Karkulku a následně se vraceli přes park kolem Úšovického potoka a Ferdinandova pramene zpět na Viktorii.
     Nedělní závod v pásmu 3,5 MHz se běžel v prostoru pod Nimrodem s cílem v rekreačním areálu Kamzík. Pro žákovské a nejstarší veteránské kategorie byl start umístěn nad přehradou (směr Prameny), pro ostatní kategorie pak u silnice směr Kladská.  Muži zvládli téměř osmikilometrovou trať v obtížném terénu za necelých 47 minut, ženy běžely šest kilometrů necelých 46 minut (měřeno vzdušnou čarou v ideálním pořadí).
     Poslední závod v pásmu 144 MHz startoval pro všechny kategorie za zpočátku deštivého počasí na Polomu, doběh byl opět do areálu na Kamzíku. Jestliže v předchozím závodu odpovídaly dosažené časy závodníků směrným časům předepsaným pravidly, pak u tohoto závodu to rozhodně neplatilo. Technická náročnost vedla k tomu, že více než polovina startovního pole doběhla buď bez všech kontrol, nebo na trati strávila 100 a více minut.  Vítězka v kategorii D20 si mistrovský titul vybojovala časem 76 minut. V mužích byl sice nejlepší čas 55 minut, ale druhý a třetí v pořadí se do cíle dostali až za 71 resp. 75 minut.
     V mužských kategoriích se na stupních vítězů vystřídalo vícero závodníků, v ženských kategoriích pak na stupínek nejvyšší třikrát vystoupaly Daniela Trpáková D19 (Cheb), Lenka Voráčková D35 (Nové Město na Moravě), Jitka Šimáčková D45 (Pardubice) a Leona Soukupová D55 (Praha), dvě zlata si na krk pověsili Michaela Novotná D16 (Turnov), Eliška Voráčková D65 (Praha) Hana Fučíková D20 (Brno), Jakub Oma M20 (Turnov), Miroslav Látek M60 (Bílovice n/Sv.) a Antonín Blomann M70 (Praha).

Pořadatelská organizace Radioelektronika Cheb z.s., oddíl ROB a OB, děkuje zejména Správě městských sportovišť, p.o. Mariánské Lázně za vytvoření výborného zázemí pro závod ve sprintu.
      Rovněž děkuje Městu Mariánské Lázně, Lesům ČR s.p., Lesní závod Kladská, CHKO Slavkovský les za umožnění uspořádat po koronavirové přestávce vrcholnou soutěž v ROB a Městu Mariánské Lázně též za finanční podporu soutěže.