Aktuální počasí

Počasí dnes:

25. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, od 700m srážky sněhové. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Typ: výsledkový servis
ŠEMOTL ZVÍTĚZIL V BĚHU DO VRCHU LESNÝ AŽ VE FINIŠI První listopadovou neděli byl u zámku Kynžvart odstartován 10. ročník Běhu do vrchu Lesný. Akci pořádá od svého vzniku cyklistický nadšenec Jiří Blažek z Velké Hleďsebe s několika rodinnými příslušníky a kamarády.

Za příznivého podzimního počasí se na start postavilo 23 závodníků. Trasa měla obvyklých sedm kilometrů a překonávalo se v jejím průběhu 400 m převýšení. Kromě prvního kilometru v lázeňském parku a posledního po zpevněné lesní cestě se běželo po asfaltové silnici z Lázní Kynžvart směrem na Horní Lazy.

Už od staru se na čele usadila tříčlenná skupina, v níž byli Jan Klíma z Aše, trojnásobný vítěz David Špindler (2013, 2014 a 2021), jenž na této akci chyběl pouze dvakrát, a Robin Šemotl (oba Mar. Lázně). Ten byl doposud nejlépe třetí v roce 2019.

Špindlera setřásla zbývající dvojice v první třetině závodu a až do cíle běžela společně. Rozhodovalo se ve finiši, jak jinak než do kopce, který pro sebe rozhodl Šemotl o několik metrů. Jeho čas byl třetím nejlepším v historických tabulkách. Druhý na pásce byl Klíma, vítěz kategorie nad 40 let.

Šemotl dva týdny předtím startoval na vytrvalostním závodě Slapy Trail Maniacs, kde na 47 kilometrů dlouhé trati doběhl na vynikajícím druhém místě z 63 běžců, kteří dokončili.

Výsledky: Muži do 40 let – 1. Robin Šemotl (30:43), 2. David Špindler (32:03), 3. Viktor Havlíček (34:00), muži nad 40 let – 1. Jan Klíma (30:47), 2. Michal Urbánek (34:41), 3. Milan Brož (35:17), muži nad 50 let – 1. Jan Postránský (37:47), 2. Zdeněk Procházka (40:11), 3. Jaroslav Toman (45:10), muži nad 60 let – 1. Jiří Blažek (40:08), 2. Josef Milota (46:26), 3. Milan Rejcha (48:45), ženy do 40 let – 1. Nikola Fischerová (41:07), ženy nad 40 let – 1. Jiřina Tomanová 48:13)