Aktuální počasí

Počasí dnes:

28. 3. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Typ: výsledkový servis
Přebory západočeské oblasti v orientačním běhu Dvěma závody u Kralovic a Žihle začala první zářijový víkend podzimní část žebříčku západočeské oblasti v orientačním běhu. Mezi necelými třemi stovkami účastníků byla výprava z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK třetí nejpočetnější. Čítala přesně 34 závodníků.

Mluvit ale o podzimní části, když žádná jarní vůbec nebyla, je trochu zavádějící. Letošní okleštěná sezóna vlastně začala prázdninovými vícedenními – tří nebo čtyřetapovými - závody, které byly na programu prakticky každý víkend. Těchto akcí se „mloci“ účastnili v různém počtu.
     Spíše poznávací charakter měla návštěva rodiny Plackových na Pěkných prázdninách v Českém ráji a totéž se dá říct i o Pivcových, kteří si dovolenou v Chorvatsku zpestřili pěknými závody Bubo Cup.
     Nejpilnějším běžcem a zároveň i nejúspěšnějším sběratelem medailových umístění byl zkušený veterán Jan Fišák, jenž nastupoval v kategorii H75. Druhý byl na Rumcajsových mílích u Valečova, v pískovcových skalách u Doks a na nejdeckém West Cupu. Jediné prvenství pak zaznamenal v lesích okolo hradu Helfenburk.
     Dvakrát se na stupně vítězů probojoval Josef Milota (kat. H60), a to na HSH Vysočina Cupu a v Tisu u Blatna, a rovněž Radmila Miturová (kat. D55), která se blýskla prvním místem u Doks, němuž přidala bronz z Helfenburku.
     Dvě třetí místa pak do lázeňské sbírky vyběhly Lucie Fišáková (kat. D12) u Helfenburku a Stanislava Opavová (kat. D65) na Vysočině.
     Ale zpět k západočeským závodům. Ten sobotní u Voleského rybníku byl zároveň oblastním přeborem na krátké trati. Ve zvlněném dobře průběžném borovicovém lese byly kontroly umístěny většinou na kamenitých objektech.
     Mariánskolázeňským se i přes početnou účast podařilo vybojovat pouze šest medailových příček. První byli Lada Prinzová (HD10F), František Kováč (H18) a Jan Sklenář (H75), druzí doběhli Leona Fišáková (D10), Jan Pivec (H16) a Jan Fišák (H75).
     Nedělní klasický závod u rekreačního areálu Chvojkovský mlýn připomněl doby, kdy i dvoukilometrové postupy přes celou mapu byly standardem. Tato klasika se pořadatelům z Kralovic opravdu povedla.
     První místa obsadili Leona Fišáková, Fišák a Samuel Janoch (H16), stříbro patřilo Sklenářovi a bronz Pivcovi.

Vytvořeno: 18. 9. 2020
Poslední aktualizace: 18. 9. 2020 10:59
Vložil: Viktor Borsik