Odeslat stránku e-mailem

Obsah

PETR PLACEK DOSPRINTOVAL POPRVÉ NA STUPNĚ VÍTĚZŮ

Typ: výsledkový servis
PETR PLACEK DOSPRINTOVAL POPRVÉ NA STUPNĚ VÍTĚZŮ 1 Ve zvlněném lesním terénu u Kamenného Újezdu kousek od Nýřan začal pro západočeské orientační běžce předposlední víkend oblastních závodů v letošní sezóně.Mezi dvěma stovkami účastníků bylo třicet tři členů Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK.

Závod na krátké trati, s větším množstvím kontrol, ztěžoval zvláště plíživý podrost v podobě ostružin, trnek a podobného „chabradí“. Prokličkovat se k tušené kontrole byl někdy problém.

První místa obsadili František Kováč (H18), Josef Milota (H35) a Jan Fišák (H65), stříbrní byli Tomas Placek (H10) a Martina Kamarytová (D45) a třetí skončili Marie Bartošová (D16), Hana Fišáková (D35), Ondřej Petruš (H12) a Jan Sklenář (H65).

V neděli se ve čtvrti Sylván na severozápadním okraji Plzně odehrál závod ve sprintu. Pokud někdo očekával běh v parcích nebo městské zástavbě, což je obvyklé, pak byl asi překvapený, že se jednalo v podstatě o normální lesní závod, pouze s tím rozdílem, že to bylo na mapě 1:4000, kde to ubíhá hodně rychle. Přeběhnout nebo minout kontrolu je velmi jednoduché.

Mariánskolázeňští měli ve středu před touto akcí právě sprintový trénink. Snad proto si vedli zdařile a oproti sobotě zvýšili počet medailových míst na rovný tucet.

Medailovou premiéru oslavil Petr Placek, který zvítězil v kategorii H35 (16 účastníků). Oddílového kolegu Milotu porazil o šest sekund. Pouze tito dva zaběhli 2,3 km dlouhou trať s šestnácti kontrolami pod dvacet minut.

Vítězství zaznamenali také M. Bartošová, Stanislava Opavová (D55) T. Placek a Miloš Kamaryt (H45), druzí doběhli Lucie Fišáková (D10), Radomíra Jelínková (D45) a Fišák, bronz brali Mikuláš Janoch (H12), H. Fišáková a Kováč.