Aktuální počasí

Počasí dnes:

26. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Typ: výsledkový servis
Na Mistrovství České republiky v moderní gymnastice to konečně cinklo Přes celou republiku do jihomoravského města Dubňany se v červnu vypravila početná skupina závodnic moderní gymnastiky z GSK Mariánské Lázně. Konalo se zde dvoudenní Mistrovství České republiky. V sobotu závodily závodnice Základní moderní gymnastiky. Některé gymnastky se účastnily poprvé tak vysoké soutěže a nevedly si vůbec špatně.

V I. kategorii skončila 12. Julie Sléhová a 18. Karolína Galasová, obě startovaly na M ČR poprvé. Ve II. kategorii startovala po několikáté Zuzana Šourková a vybojovala 14.místo, poprvé naopak závodila Sofie Nociarová a obsadila 18.místo. Ve III. kategorii skončila zkušená závodnice Klára Provázková na 15. místě. Ve IV.kategorii se zkušená Tereza Chladová postarala o 12.stupínek, bohužel Dianě Ďorďajové první „republika“ nevyšla a obsadila 23.místo.

Jak se říká:“ To nejlepší na konec.“ Po mnoha účastích na Mistrovstvích ČR se na krásné 3. místo probojovala Eva Koubová. Spolu s Julií, Zuzkou a Terezou a jednou plzeňskou závodnicí obsadily v soutěži družstev 11. místo. V každé kategorii i v soutěži družstev startovalo 25 závodnic/družstev.

Druhý den  závodily gymnastky, které se věnují výkonnostnímu sportu. Bohužel se nám závod moc nevydařil a porazili jsme pouze tým z východních Čech, když Markéta Rothová skončila 16., Karolína Hušková a Kateřina Šafářová ve svých kategoriích na 15. místě. Nejlépe se dařilo nejmladší účastnici Rozálii Willnerové, když obsadila 13. místo při svém prvním startu.

Oddíl moderní gymnastiky děkuje svým členkám za příkladnou reprezentaci klubu, města Mariánské Lázně i Karlovarského kraje.

Na přelomu července a srpna již děvčata zapomněla na soutěže jednotlivkyň a plně se na soustředění v Nové Včelnici věnovala tvorbě nových společných skladeb, které pod vedením Olgy Vodičkové, Blanky Brůžkové, Markéty Rothové a Dagmar Hladíkové připravovala na podzimní sezónu. Pomohly i starší závodnice Eva Koubová a Carolina Sléhová. První soutěž doma proběhne v neděli 27.10.2019. Všichni jste srdečně zváni.