Aktuální počasí

Počasí dnes:

26. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Typ: výsledkový servis
JAKÝKOLIV TERÉN, JAKÁKOLIV VZDÁLENOST, ROBIN ŠEMOTL SI NEVYBÍRÁ Mariánské Lázně se za minulá desetiletí můžou pochlubit řadou úspěšných běžců na středních či dlouhých tratích. Aktuálně nejvýraznějším vytrvalcem je letošní třicátník Robin Šemotl.

Ty tam jsou doby, kdy si na gymnáziu nedokázal představit, že by uběhl něco delšího než 1500 metrů. Začal si přidávat a od roku 2011 trénuje pravidelně. Objemově toho naběhal hodně, ale potřebovalo to systematičtější přípravu. Už pátým rokem mu proto píše tréninky Jan Sklenář z Mariánskolázeňského orientačního klubu. Ročně naběhá zhruba 4 tisíce kilometrů nejen v lese, ale i na dráze. Další část přípravy je na kole

Jeho zájmem jsou zvláště závody v kopcovitých terénech. V roce 2013 si třeba zkusil dvoudenní týmové M ČR v horském orientačním běhu, byť tehdy s parťákem obsadil poslední místo.

Co se týká závodů, tak si Robin nevybírá. Drží se hesla: Jakýkoliv terén, jakákoliv vzdálenost. Má to výhodu, že ty rychlé závody jsou krátké, ty delší se zase dávají v pohodovějším tempu.

Pravidelně se účastní Běhu z Pístova do Chodové Plané a rád běhal vytrvalostní kros ve Slavkovském lese – Metternichova výzva. Vítězství na trase Lázně Kynžvart – Bečov (45 km) si velmi cení.

Letos se mu dařilo i v zahraničí. Ve Švýcarsku absolvoval padesátikilometrový horský závod s 2900 m převýšení – Swiss Alps Endurance Run, v němž doběhl na vynikajícím třetí místě. Odměnou mu byl bronzový kravský zvonec. Trasu kolem největšího pevninského ledovcového masivu běželo 150 atletů z 25 nejen evropských států. Největším soupeřem nebyla paradoxně náročná trať, ale vedra v údolních pasážích.

V září obhajoval vítězství na krosu u Kokořína, kde doběhl druhý ze 102 závodníků, a začátkem říjně se mu při sedmém startu podařilo konečně zvítězit v Běhu z Pístova. Toto prvenství mělo zvláštní příchuť v tom, že tento závod vymyslel a jeho první ročník vyhrál Šemotlův trenér Sklenář.

Nejbližší akcí, kterou chce obeslat, je Slapy Trail Maniacs. Dvakrát zde doběhl do třetího místa na trati 33 km. Letos prý zkusí delší verzi Maratón a kousek.