Aktuální počasí

Počasí dnes:

16. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Typ: výsledkový servis
9. ročník SpaRunu přilákal místní i přespolní běžce Druhou červencovou sobotu proběhl již 9. ročník běžeckého závodu SpaRun, kterého se zúčastnilo přes 250 běžců. Závod přilákal hojnou účast místních, ale i přespolní běžce. Zúčastnili se také zástupci různých sportovních odvětví, např. plavci, hokejisté, orientační běžci a další. Ani letos nechyběli

Počasí přálo a na závodníky čekaly 4 tratě rozdělené podle věkových kategorií.  V dětských kategoriích bylo nejpočetnější startovní pole právě na nejkratší trati 400m pro děti do 7 let. Pro děti 8-11 let byla připravena trať 1000m  a pro kategorie 12-15 let  1400m, obě trasy vedly ze stadionu parkem kolem Ferdinandova pramene.
     Hlavní závod na 6400m měl atraktivní trať, která odstartovala na atletickém stadionu a vedla parkem až na Kolonádu a zpět. Mezi muži zvítězil Tomáš Jaša, úřadující Mistr ČR v přespolním běhu mílařů a mistr světa v Canicrossu z roku 2018. Trať proběhl v kvalitním čase 20:04.  Mezi ženami byla nejrychlejší Kateřina Kratochvílová Kriegelová, která je mistryní ČR v maratonu z roku 2014.
     V případě SpaRunu byl již tradičně běžecký zážitek doplněn tím kulturním. Hlavní závod odstartoval během živého vystoupení Západočeského symfonického orchestru a po doběhu si běžci i fanoušci poslechli bubenickou show v podání Tokhi & the Groove Army.  Další umělci vystoupili v průběhu celého dne na Kolonádě, kde si běžci i neběžci mohli užít také food festiválek.

Výsledky dětských běhů
400m přípravka chlapci

1. Šimon Chaloupek (Triatlet Karlovy Vary)
  2. Martin Ševčenko (SKP Union Cheb)
  3. Filip Knára (Mariánské Lázně)

400m přípravka dívky

1. Mia Ronja Milfait (Dukla Praha)
  2. Amálie Hykšová (SC Start Karlovy Vary)