Aktuální počasí

Počasí dnes:

28. 3. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Obsah

46. ročník Velké ceny – Memoriál Ing. Arnošta Lindeberga v judu žactva.

Typ: výsledkový servis
46. ročník Velké ceny – Memoriál Ing. Arnošta Lindeberga v judu žactva. Budo Club Mariánské Lázně zorganizoval koncem března 46. ročník Velké ceny – Memoriál Ing. Arnošta Lindeberga v judu žactva.
Vzhledem k předchozím návštěvám, které hrozily, že se tělocvična pod náporem závodníků, trenérů a rodičů nevydrží a rozpadne se, pozvali organizátoři pouze sportovce z Karlovarského a Plzeňského kraje. I tak přijelo 118 borců z deseti oddílů. Nejpočetnější a zároveň nejúspěšnější výpravou byl oddíl Lokomotiva Cheb, jenž přijel s 31 závodníky a získal 25 umístění na stupních vítězů.

Příliš pozadu nezůstali ani domácí borci. Vystoupení některých zhodnotil trenér Martin Schuster: „Vítězstvím mne překvapil EgorGorbachev v kategorii mláďat do 31 kg. Po třítýdenní nemoci podal parádní výkon. Další zajímavé výkony jsme měli v mladších žácích. Ondřej Schuster neměl ve své váze nikoho, a tak nastoupil o váhu výše, a to do 34 kg. I tak dokázal zvítězit po třech jednoznačných zápasech. Pro Alexe Kliera ve váze do 38 kg to byla po Českém poháru v Jablonci naprostá pohoda a jasné první místo. Jakubovi Markuzzimu se v kategorii do 50 kg moc nedaří, tentokrát to ale bylo super a další první místo pro nás. Asi největším bojovníkem je Nikola Tomanová. Aby si pořádně zazápasila, šla v mladších žácích o váhu výš – do 46 kg - a ještě k tomu jenom s kluky. Její bronz po třech výhrách ze čtyř zápasů je vynikající. Líbil se mi také Aleš Němec, který ve váze do 42 kg vyhrál třikrát na ippon a obsadil druhou příčku.“

Výsledky dalších lázeňských judistů: koťata do 24 kg - 1.Veronika Vlková, mláďata do 26 kg - 2. Matyáš Němec, 3. MarcBykovskij, do 32 kg – 1. Vasili Kulyk, do 33 kg – 3. Tadeáš Hančin, do 34 kg – 2. Ondřej Kalivoda, do 40 kg – MarselAidarkeev, do 46 kg – 2. Šimon Lazur, mladší žáci do 27 kg – 1. Eliška Vlková, dorost do 60 kg - 2. Štěpán Šesták, 3. Anežka Hrubešová.