Aktuální počasí

Počasí dnes:

25. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, od 700m srážky sněhové. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Typ: výsledkový servis
VOJTA BARTOŠ ZVÍTĚZIL DVAKRÁT NA ZÁVODECH V NĚMECKU Už v polovině prosince se příznivci lyžařského orientačního běhu sjeli do Krušných hor - tedy vlastně do pohoří Erzgebirge – na dva závody Českého poháru. Závodilo se totiž na německé straně u města Carlsfeld.

Letošní zima, jak se zatím zdá, bude snad na sněhové sporty trochu vlídnější. Už v polovině prosince se příznivci lyžařského orientačního běhu sjeli do Krušných hor - tedy vlastně do pohoří Erzgebirge – na dva závody Českého poháru. Závodilo se totiž na německé straně u města Carlsfeld.

Na startu bylo něco přes dvě stě českých lyžařů, asi padesát Němců a desítka elitních borců z Lotyšska. Nechyběli ani zástupci Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK.

V sobotu byla na programu krátká trať s větším množstvím kontrol. Dobře se po návratu z ročního pobytu ve Švédsku předvedl Vojtěch Bartoš z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK v kategorii juniorů H20. Tu vyhrál s těsným šestnáctisekundovým náskokem před Haškem ze Slávie VŠ Plzeň.

O den později potvrdil Bartoš svoji formu. V závodě na klasické trati (19 km a 21 kontrol) své soupeře doslova zlikvidoval a opět zvítězil. Tentokrát ale s náskokem téměř čtyř minut před druhým v pořadí. Za zmínku určitě stojí, že by se svým časem skončil v elitní kategorii mužů – měli stejnou trať – na vynikajícím pátém místě jako třetí z Čechů.

Snažili se i další lázeňští běžci: Václav Bartoš (29. a disk. v kat. H17), Kathrin Bínová (9. a 8. v kat. D45), Luděk Bartoš (7. a 17. v kat. H45) a Lukáš Pivec (13 v kat.H35) se synem Janem (27. v kat. H14), kteří závodili pouze v neděli.