Aktuální počasí

Počasí dnes:

20. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Typ: ostatní
ÚŠOVICKOU KUŽELKU VYHRÁLI PEŠŤÁK A COCULA  1 Sedmnáctý ročník otevřeného přeboru Mariánských Lázní – Úšovická kuželka – se odehrál jako obvykle v Teplé, kde je nejbližší regulérní dráha. Do soutěže se přihlásilo šest aktivních kuželkářů a 22 amatérů, tj. těch, kteří se této hře věnují většinou jedenkrát v roce právě na tomto turnaji.

Jako první nastoupili závodníci, kteří házeli na 120 HS. Vítězství si výkonem 515 bodů zajistil zakladatel a hlavní organizátor této tradice Miroslav Pešťák. Patří k těm, kteří se drží hesla: Chceš-li si vyhrát nějaký turnaj, uspořádej si ho.

Druhé místo obsadil Jiří „Trolej“ Velek (500), bronz bral Jan Bílek (482). Za touto trojicí skončili Luboš Axamský (475), Petr Tauber (465) a Rostislav Milota (448).

Zajímavá a napínavá byla soutěž amatérů, kteří házeli poloviční objem – 60 HS. Velmi dobrý standard naházel jako obvykle několikanásobný medailista Jan Pipta. Jeho 231 bodů aspirovalo na výkon dne, leč proti byl Josef Milota, jenž závěrečným dorážkovým hodem srazil dvě poslední kuželky a dosáhl tak na poslední chvíli identického výsledku jako Pipta. Ředitel soutěže rozhodl, že lepší z této dvojice vzejde z duelu na 2krát 5 hodů na dorážku. V tom byl lepší Milota.

Když už se turnaj chýlil ke konci, objevil se v kuželně zčista jasna tepelský fotbalista Jiří Cocula, jenž nezřídka trénuje i kuželky, což bylo z jeho herního projevu patrné. Jeho 251 sražených kuželek znamenalo jasné vítězství, druhý byl J. Milota a třetí Pipta.

Další místa obsadili Josef Lukášek (220), Jiří „Špígo“ Velek (207), Jiří Bilinčuk (206), Jan Carva (205), Zdeněk Turský (198), Miroslav Sládek (183), Miroslav Novotný (180), Ondřej Beránek (165), Zdeněk Hanzlík (162), Roman Axamský (159), Ladislav Velek (151), Jaromír Prančl (150), Jakub Beránek (142), Samuel Chmela (127), Radek Chmela (123), Jindřich Horáček (116), Pawel Górski, Laura Sládková (oba 114) a Míra Krišta (vzdal kvůli zranění).

Kuželkářský den však ještě nekončil, dalším bodem programu byl vyřazovací turnaj dvojic na 10 hodů do plných, jenž byl v historii kuželkářského sportu poprvé realizován v roce 2002 právě v Teplé. Pavoukem se mezi poslední dva dostali Jiří T. Velek a do té doby přesvědčivě vítězící Pešťák. Jistější ruku ve finále však měl první jmenovaný. Duel o bronz zvládl Cocula nad Bilinčukem, jenž sice vypadl už v prvním kole, leč systémem repasáže se nakonec dostal do souboje o bronz a stal se tak překvapením této disciplíny.