Aktuální počasí

Počasí dnes:

25. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, od 700m srážky sněhové. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Typ: výsledkový servis
SKLENÁŘ A MILOTA USPĚLI VE SKALÁCH Víkend před Velikonočním pondělí se v Jestřebí na Českolipsku odehrály tradiční třídenní závody v orientačním běhu Prague Easter, které už po 24. uspořádal oddíl Kotlářka Praha.

Po dvouleté odmlce způsobené covidem se na start dostavilo 1400 běžců nejen z Česka. Početné výpravy přijely z Německa, Polska, Švýcarska nebo Skandinávie. Chybět nemohli ani členové Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK, kteří v minulosti nejednou obsadili v celkovém hodnocení místa na stupních vítězů.

Běhalo se v minulosti již prověřeném kopcovitém terénu se spoustou skalnatých a kamenitých útvarů. Zvláště druhá etapa, kdy se řešily rébusy v pískovcových soutěskách, se líbila.

Do závěrečného hendikepu se startovalo podle časů nasbíraných v první a druhé etapě. Nadějně to vypadalo pro Josefa Milota v kategorii H60, který vybíhal jako druhý, avšak pouze s několikasekundovým náskokem před Finem Routsim. Ten se sice nepodařilo udržet, nicméně třetí místo je určitě úspěch. V této kategorii zvítězil Urválek z Tesly Brno.

Na medailovou pozici se nakonec vyšplhal také Jan Sklenář (H80), jemuž se někteří soupeři diskvalifikací či nenastoupením kvůli zranění vyautovali. Zkušený lázeňský veterán si tak díky spolehlivým výkonům dokráčel pro stříbro.

Špatně se nevedlo ani dalším „mlokům“. Sedmou příčku obsadila Radmila Miturová (D55), osmý byl Jan Fišák (H75) a 13. skončila Lucie Fišáková (D14).