Aktuální počasí

Počasí dnes:

19. 4. 2024

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Typ: výsledkový servis
Podzimní sezóna ukončena Před Vánočními prázdninami, konkrétně třetí Adventní neděli ukončily moderní gymnastky podzimní sezónu tradičním Vánočním vystoupením. Zúčastnilo se jej 42 závodnic a 3 trenérky GSK Mariánské Lázně. Podpořit nás přišel pan starosta města Mariánské Lázně, ing. Martin Kalina a paní ředitelka ZŠ Úšovice, Mgr. Monika Preňková.

Hlavním tématem byly skladby na hudby s vánoční tématikou a závodní společné skladby. Společné skladby vybojovaly celkem 8 medailových umístění. Nejúspěšnější byla skladba nejstarších závodnic se 2 míči a 2 stuhami. V Českém poháru získala dvě bronzové a jednu stříbrnou medaili a celkově v Českém poháru skončila na třetím místě. Na přeboru Západočeské oblasti tato skladba zvítězila a na Mistrovství ČR obsadila 7. místo. 2 skladby shodně obsadily 6. místo v Českém poháru  a 2. místo v přeboru Západočeské oblasti. Na Mistrovství ČR pak skladba se čtyřmi míči obsadila 10. místo a skladba s pěti švihadly 12. místo. Bronzovou medaili na přeboru Západočeské oblasti pak získala skladba se čtyřmi obručemi. GSK Mariánské Lázně měl velkou čest pořádat Mistrovství ČR společných skladeb linie B a zhostil se této úlohy více než výborně. Akce se konala ve sportovní hale v Lázních Kynžvartu a s přípravou a průběhem pomohli na jedničku s hvězdičkou téměř všichni „naši“ rodiče.
   Oddíl moderní gymnastiky chce poděkovat městu Mariánské Lázně, Karlovarskému kraji a MŠMT za finanční podporu, díky níž může vykonávat svou činnost. Zároveň děkuje všem svým sponzorům, kteří podporují hlavně soutěže, a paní ředitelce Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně, Mgr. Kláře Tesařové za podporu našeho sportu pronájmem nejlépe vyhovující tělocvičny.
     Nyní již opět trenérky se svými svěřenkami připravují na jarní sezónu sestavy jednotlivkyň. Doufáme, že bude rok 2020 ještě úspěšnější a našim děvčatům se podaří vybojovat co nejlepší umístění na různých soutěžích.