Aktuální počasí

Počasí dnes:

26. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Typ: výsledkový servis
ORIENTAČNÍ BĚŽCI ZAHÁJILI SEZÓNU NA PLZEŇSKU Poslední březnový víkend začala orientačním běžcům ze západočeské oblasti sezóna pěších závodů. Ty první se odehrály severně od Plzně kolem vrchu Krkavec s centrem v Záluží.

Vzhledem k tomu, že panovalo teplé jarní počasí a že sobotní závod byl zároveň mistrovstvím oblasti na krátké trati, vyrazila na tuto premiéru třicítka borců z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK.

Běhalo se v typicky plzeňském převážně borovicovém lese, protkaném sítí cest a cestiček, singltrekových tras pro horská kola, erozních rýh, jam všech velikostí a pozůstatků po těžbě jílů.

Devíti lázeňským běžcům se podařilo vyběhnout místa na stupních vítězů. První příčky obsadili Hana Fišáková (D35), Stanislava Opavová (D65) a Samuel Janoch (H18), druzí skončili Radmila Miturová (D55), Ondřej Herman (H14), Břetislav Milota (H20) a Jan Fišák (H75) a bronz získali Jana Sklenářová (D55) a Jan Pivec (H18).

O den později v závodě na klasické trati, kdy se počet „mloků“ zvýšil o deset, už to bylo s medailovými úspěchy o něco horší. Jediné první místo patřilo Miturové, stříbro zaznamenali S. Janoch, Fišák a Nikolas Placek (H10) a třetí doběhli Herman a Marie Bartošová (D18).