Aktuální počasí

Počasí dnes:

20. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Typ: výsledkový servis
OKOLO HRADU KAŠPERK SE BĚHALO S BUZOLOU Podzimní část sezóny zahájili orientační běžci ze západočeské oblasti víkendovým dvojzávodem Šumavský kufr, který v Dolních Dvorcích uspořádal oddíl z Kašperských hor a kam přijeli i sportovci z jižních Čech, Prahy a jednotlivci ze sousedního Německa.

Mariánskolázeňský orientační klub MLOK reprezentovalo 24 závodníků. Deseti z nich se alespoň jednou povedlo získat některé z umístění na stupních vítězů.

V sobotu byl na programu krátká trať v mírně kopcovité části lesa, když nejvíce zábavné bylo hledání bažinek v hustém porostu. Nedělní závod na klasické trati zavedl většinu kategorií ke hradu Kašperk. Některým se líbil natolik, že si delší postupy naplánovali tak, aby běželi kolem něj vícekrát.

Dvojnásobný úspěch zaznamenali Nikolas Placek (2. a 2. v H10), Ondřej Herman (1. a 2. v H14), Samuel Janoch (2. a 2. v H18), Hana Fišáková (3. a 2. v D45), Helena Tenglerová (2. a 1. v D55) a Jan Sklenář (1. a 2. v H75). Druzí na krátké trati byli Jan Beneš (H12) a Stanislava Opavová (D65) a třetí doběhla Jana Sklenářová (D55). Druhou příčku na klasické trati obsadila Leona Fišáková (D12).