Aktuální počasí

Počasí dnes:

24. 4. 2024

zata

Bude oblačno až zataženo, na jihu místy déšť. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Typ: informace
Moderní gymnastky se hlásí o slovo Moderní gymnastky z GSK Mariánské Lázně se věnují národnímu programu, kde cvičí v základní moderní gymnastice povinné sestavy a ve výkonnostním sportu jednu povinnou a jednu volnou sestavu. Na své soutěže se připravují pod vedením 4 kvalifikovaných trenérek. Oddíl je podporován městem Mariánské Lázně, Karlovarským krajem, Živým krajem a MŠMT. Soutěže podporují i mnozí sponzoři.

V loňské sezóně závodnice vybojovaly 11 titulů přebornic Karlovarského kraje a
7 titulů přebornic Západočeské oblasti v soutěži jednotlivkyň. Na mistrovstvích České republiky soutěžilo 11 závodnic. Nejúspěšnější v Základní gymnastice byly Zuzana Pokoradiová, Klára Provázková a Zuzana Steinerová, ve výkonnostním sportu Karolína Hušková, Kateřina Šafářová a Adéla Strnadová.

Na podzim se v našem oddíle cvičí společné skladby. I zde byly členky našeho klubu úspěšné. Získaly 4 tituly přebornic Západočeské oblasti. 3 skladby bojovaly na Mistrovství České republiky. V soutěži Českého poháru se nejlépe dařilo nejmladším děvčátkům, které skončily celkově na 3.místě. Dvě skladby postoupily do Finále Českomoravského poháru. Skladba mladších žákyň obsadila 8.místo ve Finále Českomoravského poháru a 7.místo na Mistrovství České republiky.

Celkem závodnice mariánskolázeňské moderní gymnastiky vybojovaly 101 medailových umístění v rámci Karlovarského kraje, Západočeské oblasti a České republiky.

Teď v březnu nám opět začíná jarní sezóna , tedy soutěže jednotlivkyň. 23. března budou závodnice výkonnostní MG startovat v Třebíči a o týden později se zhruba 3 desítky závodnic vypraví do Prahy na „Stodůlecký pohár“. V příštím čísle přineseme výsledky z těchto soutěží.

Oddíl moderní gymnastiky Vás tímto zve na dvě soutěže konané začátkem dubna v tělocvičně Gymnázia a obchodní akademie v Mariánských Lázních. V sobotu 13.4. od 10.30 hod. bude OPEN krajský přebor kombinovaného programu – výkonnostní MG. V neděli 14.4. proběhne již XXX. ročník „Memoriálu Milady Duckeové“ – soutěž jednotlivkyň Základní gymnastiky. Přihlášeno je 197 závodnic. Do soutěže čtyřčlenných oddílových družstev XIX. ročníku „Poháru města Mariánské Lázně“ se přihlásilo 20 týmů.