Aktuální počasí

Počasí dnes:

25. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, od 700m srážky sněhové. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Typ: výsledkový servis
MLOCI BĚHALI I JEZDILI NA KOLECH  1 U běžeckého lyžařského střediska Nové Město v Krušných horách se první zářijový víkend konalo dvojkolo B žebříčku Čechy-západ v orientačním běhu.

Na 650 závodníků čekaly fyzicky náročné tratě v terénech, kde se často vyplatilo zvolit i delší obíhačky po cestách. Mimo komunikace byla v lesích spousta různých melioračních rýh, některé byly docela suché, jiné připomínaly spíš menší řeku. Ve vzrostlých podmáčených hustnících, kdy volný prostor mezi stromy vyplňovala vysoká tráva, přišly při pozdějším startu bahenní koupele minimálně do kolen. Prostě, nic pro milovníky hladkého běhu.

Do boje s mapou i přírodou zasáhla také dvanáctičlenná výprava z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK. Vzhledem k tomu, že v takových horských lesích „mloci“ prakticky vůbec nezávodí, je jejich medailový zisk skvělý.

Výborně si v sobotní klasické trati vedla Marie Bartošová, která s přehledem zvítězila v kategorii starších dorostenek D18B. První místo vyběhl také zkušený veterán Jan Fišák (H75B), jehož na stupně vítězů doprovodil oddílový kolega Jan Sklenář. Tomu patřila bronzová příčka. Lázeňskou medailovou sbírku doplnil František Kováč stříbrem v méně obsazené kategorii H20B. Špatné nebyly ani výsledky Jana Pivce (8.) a Samuela Janocha (10.) v kategorii mladších dorostenců H16B.

Také v neděli na krátké trati to „mlokům“ cinklo čtyřikrát. Stejná umístění ze soboty si zopakovali Fišák se Sklenářem, o jednu příčku si pohoršil Kováč a v sobotu pátý Josef Milota si i přes pár drobných chyb doběhl pro vítězství v kategorii H60B. Pátá pak doběhla Bartošová, která stále živí před posledním žebříčkovým závodem v Plzni naději na zisk licence A.

Ve stejné dny závodil kvartet Mariánskolázeňských v Českém poháru na Vsetínsku. Tam se ale jednalo o orientační závody na horských kolech (MTBO). Trenér Marek Petruš nasadil tři starší žáky do kategorie M14. Druhým místem se v sobotní klasické trati blýskl jeho syn Ondřej, jenž už nějaká medailová umístění z předchozích závodů zaznamenal. Pátý dojel Miroslav Kváč a těsně za ním byl hodnocený Josef Beneš.

V nedělní krátké trati pak zazářil Kváč, jenž při teprve druhém startu na horských kolech urval bronz. Na páté příčce skončil Petruš a sedmý byl Beneš.

Pro úplnost dodejme, že samozřejmě závodil také trenér Marek Petruš. Po smolné sobotě, kdy si vzal na startu mapu jiné kategorie, dojel v neděli šestý (M40B).