Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 4. 2024

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Typ: výsledkový servis
 MILOTA A SKLENÁŘ VYHRÁLI CELKOVĚ ČESKÝ ŽEBŘÍČEK Orientační sezóna ještě není zdaleka u konce, nicméně šestidílný seriál B žebříčku Čechy měl v září své poslední dějství, které se konalo jižně od Žihle u obce Přehořov. Na start se postavilo 1200 závodníků, včetně 21 sportovců z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK.

Zpestřením pro pořadatele byla účast asi dvacetičlenné armádní skupiny ze Sjednocených arabských emirátů. Ti však nehráli ve výsledcích nijak významnou roli. Při doběhu projevovali nefalšovanou radost, že se vůbec dokázali vrátit z lesa se všemi kontrolami.

Běhalo se v dosud nepoužitém kopcovitém terénu, na jehož západním okraji se nalézá Odlezelské jezero, a na východním Potvorovský kopec.

Sobotní závod na krátké trati se odehrál v částech lesa bohatých hlavně na terénní detaily, v neděli na klasické trati pak rozhodovaly správné volby na dlouhých postupech.

Alespoň jedno umístění na stupních vítězů zaznamenali Nikolas Placek (1. a 6. v kat. H10C) a Josef Milota (8. a 3. v H60B), osmý doběhl na krátké trati Samuel Janoch (H18B), devátý byl na klasice Jan Fišák (H75B) a desátou příčku - také v neděli – obsadila Hana Kožíšková (D35B).

V součtu čtyřech nejlepších výsledků ze šesti závodů (dva nejhorší se škrtají) vybojovali Josef Milota a Jan Sklenář (H80B) celková vítězství, čtvrtá skončila Helena Tenglerová (D55B) a pátý Samuel Janoch. Posledně jmenovaný získal tímto licenci A (bralo ji prvních šest) pro příští rok, což je bezesporu výrazný úspěch.