Aktuální počasí

Počasí dnes:

20. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Typ: informace | ostatní
Malí olympionici soutěžili v parku 1 V pondělí 9. dubna 2018 zaplnili park u ZŠ-Jih malí závodníci. Namísto obvyklého cvičení v tělocvičně je čekala Jarní olympiáda v přírodě, tradiční akce oddílu předškoláků mariánskolázeňského Sportovního klubu Asociace Sport pro všechny.

Cvičitelé a jejich pomocníci pro své nejmenší sportovce připravili tři disciplíny – hod míčkem, skok do dálky a běh na krátkou vzdálenost. Sluníčko vytvořilo svými teplými jarními paprsky příznivou atmosféru, a tak se i malí závodníci snažili vydat ze sebe, co mohli, a s nadšením překonávali své osobní rekordy i sebe sama. Za zmínku stojí, že nejmladší závodnici byly 4 roky!

Malí olympionici byli rozděleni do dvou kategorií, mezi staršími dětmi se na 1. místě ve skoku do dálky a běhu umístila Kristýnka Hamplová, v hodu míčkem Michal Staníček. V kategorii nejmladších získal zlatou ve skoku do dálky Libor Soukup, v hodu míčkem Petr Hipp a v běhu Ondra Neupauer. Ti nejlepší z nejlepších byli oceněni diplomem a medailí, ale malé ceny a diplomy za čestný boj si odnášeli domů všichni. Zkrátka vyhrál, kdo se zúčastnil! Ocenění a pomyslnou zlatou si zaslouží také organizátoři za to, jak olympiádu připravili a zajistili.  Zase jedna vydařená akce!