Aktuální počasí

Počasí dnes:

28. 3. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Typ: výsledkový servis
LÁZEŇŠTÍ JUDISTÉ BYLI ÚSPĚŠNÍ NA TŘECH FRONTÁCH Na třech různých místech se během jednoho víkendu představili judisté z Budo clubu Mariánské Lázně. Pokaždé v dobrém světle.

Vynikající návštěvnost měl XIII. ročník Jarního turnaje, který pro 180 judistů uspořádal nepomucký oddíl TJ Slavoj Dvorec.

Dvanáct borců pod vedením Jitky Vlkové a Radka Schustera si na něm vedlo výborně. Zlatou medaili vybojovali Ondřej Schuster (6 utkání) a MarselAidarkeev (4 utkání), stříbrné příčky obsadili Eliška Vlková, Jakub Markuzzi, Michal Strnad a Nikola Tomanová. Poslední jmenovaná se ve finále nechala upáčit od soupeřky, která ji loni porazila na M ČR žákyň v souboji o bronz. Třetí místa pak obsadili Jakub Schneider, Veronika Vlková a Sebastian Klein.

Ve výpravě tentokrát chyběl Alex Klier. Ten měl ve stejný den docela jiný program. Na vyhlašování nejlepších sportovců Chebska za loňský rok přebíral v KC Svoboda v Chebu cenu pro nejlepšího mladého sportovce regionu z rukou olympijské vítězky Kateřiny Neumanové. Cenu v kategorii trenér roku 2018 obdržel předseda a trenér BC Mariánské Lázně Ivan Korol.

V Teplicích na Evropském poháru kadetů se po dva víkendové dny představili v roli rozhodčích Karel Tesař a Martin Schuster. Oba mají tu nejvyšší rozhodcovskou licenci.  Jednalo se o turnaj kategorie IJF, na němž startovali judisté ze 43 zemí (např. i z Jihoafrické republiky). Na pozici technického rozhodčího se akce účastnila také jejich oddílová kolegyně Karla Lhotáková