Aktuální počasí

Počasí dnes:

28. 3. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Typ: výsledkový servis
JUDISTA IVAN KOROL VYHRÁL PODESÁTÉ ZÁVOD V ORIENTAČNÍM BĚHU Na Fit louce u Kamzíku severně od Mariánských Lázní se koncem srpna sešli členové místních oddílů karate a juda u příležitosti 33. ročníku závodu v orientačním běhu.

Akce se vyznačuje tím, že na kontrolách kromě obvyklých lampionů nejsou žádné razící kleštičky nebo něco podobného, ale papírové čtvrtky, na nichž jsou napsány nejrůznější otázky nebo úkoly. Ty je nutné během závodu plnit. Jsou totiž kontrolou, že běžec správné místo našel.

Letošní ročník patřil k těm orientačně nejnáročnějším a svou obtížností by potrápil i běžného orientačního běžce. To příznivcům lázeňských úpolových sportů vůbec nevadilo. Většina účastníků má totiž terén v okolí Kamzíku dobře „zmáklý“, patří ke stálicím. Mnozí pamatují první ročníky začátkem osmdesátých let minulého století a dvacet účastí je mezi nimi běžnou normou.

Prvenství vybojoval předseda oddílu juda Ivan Korol. Bylo to jeho jubilejní desáté vítězství. Trať dlouhou asi pět kilometrů s dvanácti kontrolami, jež bylo možné oběhnout v libovolném pořadí, zvládl za 98 min. a 16 s. Jen o 36 sekund zaostal na druhém místě Roman Jokel – vítěz z roku 2014. Bronz patřil Jiřímu Klimkovi. Ten už se dostal hodně přes dvě hodiny (2:14:28). Na dalších příčkách skončili Radomír Malinovský (2:16:31), Vojtěch Průša (2:52:42) a Karel Tesař (3:14:18).

V závodě mládeže na šest kontrol zvítězil Břetislav Milota před Janem Pivcem, kategorii pro orientační běžce, již měli na trati třináct kontrol, vyhrál Lukáš Pivec (1:15:13) před Radomírou Jelínkovou (2:13:10) a Žanetou Pivcovou ((2:22:40).

Většina návštěvníků si pak vyzkoušela orientační závod sprintového typu – Camel OB, jenž se odehrával pouze na přilehlé louce. V něm se uplatnila hlavně rychlejší rozhodovací schopnost aktivních závodníků. Dvě po sobě jdoucí kola proběhl nejrychleji L. Pivec za 7 min. a 8 s. Za ním se seřadili B. Milota (7:33), J. Pivec (8:07), Malinovský (8:30), Opavová (9:06), Pivcová (9:53), Jelínková (9:55), Jokel (10:01), Korol (13:54), R. Milota (15:49, 1 chyba), J. Klimko (13:36, 3 chyby) a V. Klimko (13:19, 4 chyby).