Aktuální počasí

Počasí dnes:

18. 4. 2024

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Typ: výsledkový servis
HVĚZDOU VÁNOČNÍHO TURNAJE V KUŽELKÁCH BYL LUBOŠ AXAMSKÝ Konec roku, kdy se nekonají pravidelné sportovní soutěže, není důvodem, aby si ti zapálení neuspořádali pro sebe a okruh známých nějakou akci. To je případ kuželkářů ze Sokola Teplá, kteří organizují už devátým rokem na Boží hod Vánoční turnaj – Memoriál Miroslava Matoulka. Tentokrát se ho účastnilo 44 závodníků všeho věku z Tepelska a Mariánskolázeňska

Hrálo se na 60 HS (2 x 15 do plných a 2 x 15 na dorážku). Mládež házela pouze do plných a tolerovaly se jí nějaké ty mantinely.

V kategorii registrovaných kuželkářů to po odházení Jaromíra Valenty, jenž dosáhl na metu 256 bodů, už vypadalo, že je o vítězi rozhodnuto, leč proti byl Luboš Axamský, I když většinu času proseděl u rozhodcovského stolu, nohy a ruce mu neztuhly. Nicméně jeho výkon po prvních třech odehraných drahách (203) nevěstil, že by měl atakovat medailové příčky. Na čtvrté dráze však předvedl dorážku snů. Už po prvních čtyřech hodech měl na kontě 27 bodů - dvě devítky přijdou vždycky vhod -, a to se teprve rozjížděl. Dorážkové skóre se nakonec zastavilo na - bez nadsázky – fantastické cifře 63 sražených kuželek. Celková suma 268 bodů pak znamenala jasné prvenství.

Druhý byl Valenta (256) a třetí skončila ředitelka turnaje Mirka Boková (252). Na dalších příčkách se umístili V. Vlček, Poláčková, Lukášková, Velek, Mandák a Bílek.

V kategorii neregistrovaných patřily medailové posty Kyllerovi (231), Dudovi (226) a Poláčkovi st. (222). Za nimi se seřadili: Milota, Suja, R. Vlček, Carva, Poláček ml., Váňa, Flusser, Mařáková, Mikulinka, Matějka, Krišta, Bílková, Bok, L. Vlček, Vlčková, Provázek, R. Axamský, Hovorka, D. Vlček, Schübert, Houšťavová a Badura.

Mezi mládeží zvítězil J. Vlček (287) před T. Bokovou (284), A. Bokovou (263), Veselovskou, J. Velkem ml., Kyllerovou, Polidarem, Větrovcem, Mařákem a Kyllerem ml.

Poté se rozběhla soutěž na deset hodů do plných. Do vyřazovacího pavouka byli kuželkáři vepsáni podle předchozího výsledku. V kategorii mládeže obsadili místa na stupních vítězů T. Boková, J. Vlček, A. Boková a Veselovská. V dospělých, kde házeli registrovaní i neregistrovaní dohromady, potvrdili stálost formy ti zkušenější: Poláčková, M. Boková, Bílek a Lukášková.