Aktuální počasí

Počasí dnes:

29. 3. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Typ: výsledkový servis
Dvacet medailí a 12 postupů na Mistrovství ČR v moderní gymnastice Před nejdůležitějšími soutěžemi, Přebory Západočeské oblasti, kde se bojovalo o postup na Mistrovství České republiky, absolvovaly moderní gymnastky z GSK Mariánské Lázně mnoho republikových pohárových soutěží – Třebíč, Praha, Plzeň, Ústí nad Labem, Žďár nad Sázavou. Dvě pak pořádal GSK Mariánské Lázně doma. Konkurence byla opravdu vysoká a naše děvčata se neztratila. Nicméně jedinou medailistkou je Eva Koubová, která získala 1 zlatou a 2 stříbrné medaile.

Doma jsme také za podpory města Mariánské Lázně, Karlovarského kraje, ČUS a MŠMT a za přízně paní ředitelky Gymnázia a obchodní akademie Mgr. Kláry Tesařové uspořádali OPEN krajské přebory v Základní i výkonnostní gymnastice.

Krajskými přebornicemi pro rok 2019 jsou v Základní gymnastice Barunka Becková, Helenka Burešová, Julie Sléhová, Zuzana Šourková, Barbora Rothová a Eva Koubová. Další medaile získaly Maruška Hlavatá, Terezka Směla, Kája Galasová, Sofie Nociarová, Klára Provázková, Tereza Chladová a Diana Ďorďajová.

Přebornicemi Karlovarského kraje ve výkonnostní MG jsou Karolína Hušková, Kateřina Šafářová a Markéta Rothová. Další cenné kovy vybojovaly Rozálie Willnerová, Klára Brůžková, Zuzana Pokoradiová, Charlotta Sléhová a Tereza Hušková. Lze říct, že téměř stejné závodnice zabojovaly na Přeborech Západočeské oblasti a opět získaly cenné kovy, tituly přebornic Západočeské oblasti a hlavně postupy na Mistrovství České republiky. Bez postupu, ale s medailemi skončily naše nejmladší Barunka Becková, Maruška Hlavatá a Terezka Smělá. Na M ČR postupuje z 1.místa Julie Sléhová, Zuzka Šourková a Tereza Chladová a z 2.místa Kája Galasová, Sofie Nociarová, Klára Provázková, Diana Ďorďajová a Eva Koubová. Bronzové medaile ještě přidaly Emily Štychová a Ema Slepičková.

Další postupová místa vybojovaly závodnice výkonnostní gymnastiky, přebornice Západočeské oblasti Rozálka Willnerová, Kája Hušková a Kateřina Šafářová. Z 2.místa postupuje Markéta Rothová (její největší soupeřka se nezúčastní ze studijních důvodů). Další stříbro získala Tereza Hušková a bronzové medaile přidaly Klárka Brůžková a Charlotta Sléhová.

Všem našim děvčatům gratulujeme a budeme držet palečky na nejvyšších soutěžích, které se uskuteční 1.6. a 2.6. až na druhém konci republiky, v jihomoravských Dubňanech.